Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

اخبار

با «فرانتس شوبرت» در جشنواره بین‌المللی موسیقی شیراز
جشنواره بین‌المللی موسیقی شیراز با معرفی و اجرای قطعاتی از «فرانتس شوبرت» آهنگساز برجسته اتریشی، در شهر فرهنگ و هنر ایران برگزار شد و با استقبال خوب جوانان موسیقی ایران همراه گردید. ...این جشنواره که از 11 تا 13 اردیبهشت‌ماه 98 و به همت گالری پیانو باربد برگزار شد، با نوازندگان بین‌المللی و ایرانی به معرفی این آهنگساز شهیر اتریشی پرداخت. دست‌اندرکاران این برنامه علت انتخاب این ‌آهنگساز را عدم شناخت از وی در ایران دانسته و‌ اعلام کردند در نظر دارند هر سال جشنواره‌ای را به معرفی یک آهنگساز اختصاص دهند.

این فستیوال در مجتمع فرهنگی خلیج‌فارس شیراز برگزار شد و شامل کنسرت، مستر کلاس، سخنرانی و نمایش فیلم پژوهشی در مورد زندگی و آثار شوبرت بود.

نوازندگان بین‌المللی شرکت‌کننده در این رویداد گونلیب والیش (از اتریش) و اولاف جان لنری (از ایتالیا) و نمایندگان ایران در این فستیوال رافائل میناسکانیان و بهاره کمائی بودند که هر دو از نوازندگان فعال کلاسیک ایران هستند و اجراهای فراوانی در ایران و خارج از کشور داشته‌اند.

در بخش کنسرت‌ها، فرصت دادن به نوازندگان جوان از ویژگی‌های مثبت این جشنواره بود که با استقبال فراوانی مواجه شد و ‌عده‌ای از جوانان از شهر شیراز و تهران به اجرای کنسرت پرداختند.

بخش مستر کلاس‌ها به دو ساز ویولن (توسط آقای فخر) و پیانو (توسط آقایان والیش و لنری) اختصاص یافته بود و حدود ۲۰ نفر در این کلاس‌ها شرکت کردند.

قسمت‌های پژوهشی هم در جهت بالا بردن اطلاعات حضار در مورد زندگی، تفکرات و نحوه آهنگسازی شوبرت بسیار موثر بود.

مراسم اختتامیه جمعه ۱۳ اردیبهشت برگزار و در آن اعلام شد که فستیوال سال آینده به آهنگساز معروف دیگری از اتریش (یوهان برامس) اختصاص خواهد یافت و جذب نوازندگان با استعداد، با فراخوان و انتخاب از میان بهترین‌ها خواهد بود.

این مراسم با اهدای تقدیرنامه به شرکت‌کنندگان پایان یافت

.

تاریخ درج خبر: 15 اردیبهشت 98

شما هم نظر بدهید

Your IP: 3.235.186.94 شهر: نام و نام خانوادگي:تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به مجله ترانه ماه می باشد
هرگونه نسخه برداری از اطلاعات این پایگاه فقط با ذکر منبع مجاز بوده و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت

All rights reserved. Copyright © 2014 by TARANEH MAAH Magazine