Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

گزارش
احساسی‌ترین خواننده موسیقی پاپ ایران کیست؟نظرسنجی دوماه گذشته پایگاه اینترنتی مجله ترانه ماه، به انتخاب احساسی‌ترین خواننده موسیقی پاپ ایران اختصاص یافته بود. 
هدف از این نظرسنجی، تهیه پرونده ویژه‌ی موسیقی احساسی و خوانندگان احساسی امروز کشور بود تا در شماره شهریور ماه مجله ترانه ماه منتشر شود. بعبارت دیگر انتخاب محبوب‌ترین خوانندگان احساسی ایران از نگاه طرفداران موسیقی پاپ، کمک مهمی‌به تحریریه مجله ترانه ماه کرد تا پرونده کامل و معتبری در این زمینه تهیه و منتشر شود.
اما در زمینه خوانندگی احساسی، چند توضیح به شرح ذیل، روی وب سایت ترانه ماه قرار گرفته بود تا شاید معنای این واژه، کم و بیش به استحضار کاربران محترم درآید! این توضیحات را بخوانید:
1) چند سالی هست که احساسی خواندن، شرط لازم جذب مخاطب و هوادار در حوزه موسیقی پاپ شده و جمعی از خواننده‌ها به این سبک روی آورده‌اند تا بلکه فروش آلبوم‌ها و بلیت کنسرت‌های خود را بنوعی تضمین کرده باشند. به همین بهانه، مبنای نظرسنجی سایت و پرونده ویژه مجله ترانه ماه، برپایه احساس در موسیقی پاپ قرار گرفت.
2) احساسی خواندن، امری نسبی و شاید هم سلیقه‌ای است! از یک منظر، می‌توان اینگونه استدلال کرد که «حــــس» رکن اصلی هر کار هنری بویژه در عرصه موسیقی و خوانندگی است و به این معنا، همه‌ی خوانندگان با تکیه بر احساس خود، قطعاتی که همه احساسی هستند را می‌خوانند! اما نگاه ما، برداشت خاص از واژه “احــــساس” بود که مخاطب موسیقی با شنیدن یک قطعه، نقبی به دنیای درون خود بزند، سراغی از خاطرات گذشته بگیرد، جای کسی را خالی کند و... تا بلکه شبنم اشکی بر چشمانش نقش ببندد و کمی‌ آرام شود.
پس لطفاً روی معنای این واژه و برداشت‌های متفاوت از آن زیاد سخت‌گیری نکنید؛ چون همه‌ی ما می‌دانیم که احساسی خواندن چه معنایی دارد!
3) فهرستی که هیات تحریریه «ترانه ماه» از خوانندگان احساسی امروز کشور تهیه کرد، به یک جمع 20 نفره محدود می‌شد که به ترتیب حروف الفبا عبارت بودند از:
فریدون آسرایی، بنیامین بهادری، مرتضی پاشایی، بابک جهانبخش، محسن چاوشی، رستاک حلاج، مجید خراطها، احسان خواجه امیری، کامران رسول زاده، مانی رهنما، رضا صادقی، بهنام صفوی، حمید عسکری، محمد علیزاده، مازیار فلاحی، گروه سون (آرش و امیر قنادی و کیارش پوزشی)، علی لهراسبی، مهدی مقدم، مهدی یراحی و محسن یگانه.
البته شاید چند نفر دیگر هم می‌توانستند در این جمع جای گیرند؛ مثل رامـــــین بی‌باک و مــــهدی احــــمدوند و برخی دیگر که کار خود را تازه آغاز کرده‌اند و یا اینکه ممکن است به زعم شما، یکی دو نفر از این 20 نفر، فاقد ویژگی مطلق خواننده احساسی بودن باشند.
بهرحال این یک فهرست اولیه و منتخب هیات تحریریه «ترانه ماه» بود و آنچه که در ادامه اهمیت پیدا می‌کرد، رای نهایی شما کاربران محترم سایت بود که طی مدت دو ماه نظرسنجی مشخص کرد کدامیک از این خوانندگان می‌توانند بر تارک چهره‌های احساسی موسیقی پاپ ایران قرار گیرند.
البته تلاش ادمین سایت‌های هواداری و فن‌پیج ستاره‌های موسیقی پاپ در ساپورت خبری این نظرسنجی هم نقش مهمی ‌در اوج گرفتن این خواننده‌ها روی مدار احساس ایفا كرد.
4) جمعی از هواداران سرسخت موسیقی پاپ، برخی القاب منبعث از واژه‌ی «احـــــــساس» را به خوانندگان محبوب خود نسبت داده‌اند که بعضاً محل مناقشه هم واقع شده و هر گروه، تنها خواننده‌ی محبوب خود را واجد این واژه قلمداد کرده‌اند! ما قصد ورود به این بحث را نداشتیم که کدام خواننده لایق این واژه و لقب است؛ اما معتقدیم که این نظرسنجی نشان داد که از نگاه کاربران اینترنتی موسیقی پاپ، کدام خواننده می‌تواند عنوان برتر احـــــــساس را از آن خود کند.
 
 

خواننده موردعلاقه من احساسی‌ترین است!

 
با آغاز این نظرسنجی روی سایت ترانه ماه، بسیاری از کاربران محترم سایت در قالب کامنت، به اظهارنظر در این زمینه پرداختند و عقیده خود را با ذکر دلیل یا صرفاً با قید یک نام، بیان کردند که از همه آنها سپاسگزاریم. واقعیت این است که این استقبال، تاکنون بی‌نظیر بوده و بالاترین میزان کامنت‌های ثبت شده روی پایگاه اینترنتی ترانه ماه است که به رؤیت همه کاربران درآمده است.
در این مجال هم گزیده‌ای از نظرات خوانندگان «ترانه ماه» منعکس می‌شود:
 
نیما اسکندری: با احترام به فریدون آسرایی، مانی رهنما، رضا صادقی؛ انتخاب من محسن چاوشی. ممنون از شما که از الان برای شماره شهریور مجله هدف‌گذاری می‌کنید؛ این یعنی کار حرفه‌ای.
فرزاد از تبریز: این جماعت از احساست می‌ترسند... سـلطــان احسـاس مجـیـد خراطـها
محمد سحابی از بهشهر: وای خیلی جالبه که از علی عبدالمالکی به عنوان وسعت صدای ایران و صدای بغض ایران یاد شده ولی نام استاد در این فهرست نیست. به جرات می‌تونم بگم احساس و صدایی که وسعت صدای ایران استاد علی عبدالمالکی داره، با اون تحریر‌هایی که به کار می‌بره واقعا در حال حاضر همتا نداره.
محسن از مشهد: سلام. همه دنیا می‌دونن سلطان بی‌همتای احساس فقط مجید خراطهاس!
احمد از تبریز: خوب معلومه دیگه! قبل اینکه کسی این حرفارو زده باشه ما این لقبو برای سلطان خراطها برگزیدیم.
سعید دیواری از عجب شیر: اورست احساس یگانه! یگانه‌ی پاپ یگانه! مسی پاپ یگانه! سلطان دل همه هوادارای خودش یگانه! مهم نیست چندم بشه، مهم اینه كه دوست داریم همیشه با صداش زندگی كنیم، خواننده‌ای كه تو آهنگای شاد و غمگین تك بوده، هست و خواهد بود.
محمدرضا از اصفهان: سلام خدمت شما. باید گفت توی این لیست همونطور که گفتید افرادی هم هستند که نباید توی نظرسنجی باشند، درضمن جایی که گفتید خواننده‌ها برای فروش بلیت کنسرت و پرفروش شدن آلبومشون رو به این کار آوردند باید عرض کنم که کسایی هم بودند که از ابتدا احساسی خواندند و لقب سلطان احساس را از همون اول خوانندگیشون یدک می‌کشند؛ احساسی‌ترین خواننده ایران فقط سلطان احساس مجید خراطها.
سعید از بجنورد: احساسی‌ترین خواننده اونه که شعرهاش رو هم خودش میگه، تازه شعرهاشم علاوه بر صداش و آهنگسازیش احساسیه؛ خوانندهای که آهنگاشو هر وقت میخونه بغض توو گلوش جمع میشه، اونم کسی نیس جز مجید خراطها / اگه این گوشه میخندم / واسه ترس از آبرومه / سهم یکی دیگه میشه / اون کسی که آرزومه...
حامد هومان از شیراز: کامران رسول‌زاده پدیده احساس  است. امیدوارم از راهی که می‌رود منحرف نشود و بازاری کار نکند.
شهلا فرد از تهران: کامران رسول‌زاده... کسی که مثل هیچ کس نیست. کامران رسول‌زاده... کسی که براستی پدیده است. کامران رسول‌زاده... کسی که صداشو که میشنوی، میفهمی‌خواننده احساسی یعنی چی؟
نیوشا از شیراز: ﺳﻠﻂﺎﻥ اﺣﺴاﺱ ﺑﺎﺑﻚ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ. ﻓﻘﻄ و ﻓﻘﻄ و ﻓﻘﻄ.
مهدی از بهشهر: اگه بدون تعصب نگاه کنیم، سلطان احساس مجید خراطها هستش؛ از قبل این لقب مختص ایشون بود و هست و خواهد بود؛ ولی من کارای محسن یگانه رو هم دوست دارم.
پری از تهران: واقعا حقش نبود اسم سعید شهروز تو این لیست باشه؟ اگه به احساسه که هیچکس به گرد پای سعید شهروز هم نمیرسه... 
محمد فیوجی از تهران: حتی کسانی که هوادار رضا صادقی نیستن هم به این جمله اعتقاد دارن که ترکیب شعرهای رضا صادقی با صدای ناب ایشون بسیار احساسیه؛ یه حسی شبیه کما.  پس فقط “رضا صادقی”
عسل از اهواز: دوستان! سلطان احساس ایران یه نفره اونم بابــــک جهانبخش. تمام
ابوالفضل از یزد: آقای خاص موسیقی ایران: محسن چاوشی
پیمان از تبریز: محسن یگانه احساسی‌ترین و بهترینه، کسی به گرد پاش نمیتونه برسه؛ جاست یگانه
مریم از تهران: بی‌شک «کامران رسول زاده»... احساس از این بالاتر که توی یک آلبوم، تمام ترانه‌ها رو خودش گفته، خودش آهنگسازی کرده و خودش خوانده... ترانه‌هایی که بوی تکرار نمی‌ده و واقعا نابه؛ مثل: همین امشب از غصه‌ها می‌میرم...
مجتبی حسن‌زاده از آمل: سلطان احساس مجید خراطها. با تشکر از مسئولین زحمت‌کش مجله؛ واقعا بسیار زیبا به معنای کلمه احساس اشاره‌ای کردید که واقعاً احساس چیست؟ که یک خواننده چگونه می‌تواند آن را انتقال دهد؟ در درجه اول متن شعر بسیار مهم است که استاد خراطها شخصا به همه مراحل کار خود نظارت دارد، یعنی به جدیت و 100% حرف دل مخاطب خود را میزند. سلطان احساس مجید خراطها
سروش از ساری: ترانه ماه عزیز؛ فکر کنم استادو از قلم انداختین! وسعت صدای ایران «علی عبدالمالکی» سلطان احساس که از همشون بالاتره. این خواننده‌هایی که شما نوشتین، بجز چند نفر بقیه بی‌احساسن!
علیرضا کشاورزیان از تهران: سلطانِ صدا و احساس و شعر و آهنگسازی و افتخار موسیقیِ ایران... معرفی می‌کنم: استاد محسن چاوشی
آروین از تهران: فقط یکبار بیایین کنسرت بنیامین میفهمین احساسی‌ترین خواننده‌ی پاپ کی هست! حرفه‌ای نگاه کنید به موزیک، اونم خواننده پاپ. بنیامین بهترین خواننده‌ای هست که می‌شناسم... گفتم  کافیه یه بار تو کنسرتش بشینی! همین.
محسن از تهران: مجید خراطها تنها خواننده بی‌حاشیه موسیقی ایران، احساسی‌ترین خواننده ایشونه. گرچه تا دیروز همه ایراد می‌گرفتن چرا احساسی می‌خونه! طرفداران خواننده‌های دیگه این احساسی خوندن رو نشونه می‌گرفتن اما حالا همه اومدن میگن خواننده خودشون احساسی تر می‌خونه! همیشه اولین پیشنهاد برای موزیک احساسی مجید خراطها بوده؛ اصلا موسیقی بیان احساسات بوسیله‌ی مجید خراطها سلطان احساسه.
دریا از قزوین: فرزاد فرزین چرا نیست؟ احساس تو صدا و آهنگاش موج میزنه. کو اسم آقای صدا؟
مرتضی از قائن: با رعایت احترام برای شما و کارشناسان عزیز، جای پویا بیاتی خیلی خالیه...
آرامش از اصفهان: معلومه مازیار فلاحی. واسه همین بهش میگن دنیای احساس... فقط تو صدای مازیاره که میشه احساس واقعی رو درک کرد.
فاطمه از تهران: احسان خواجه‌امیری آقای عاشقانه‌های ایران، ایشون احساسی‌ترین خواننده هستند.
مجید نائل از تهران: من مجید خراطها رو بخاطر آهنگ منو ببخش (البته نسخه قدیمی این آهنگ) و بابك جهانبخش رو بخاطر آهنگ زیبای منو بارون انتخاب می‌كنم.
مهتا از بهشهر: بنیامین! کی می‌تونه احساسی‌تر از بنیامین بخونه؟ کسی که وقتی می‌خونه تمام احساسش رو به کار می‌گیره؛ اینه موسیقیِ پاپ نه چیز دیگه‌ای... 
آناهیتا از تهران: سلطان احساس تنها یک نفره؛ اون که تو کنسرت‌هاش آرامش و صداقت رو با همه‌ی وجودت می‌تونی احساس کنی. آخه کی به جز مازیار فلاحی می‌تونه با تموم وجود، آرامش رو به هواداراش بدهد؟ احساسی‌ترین خواننده‌ی پاپ، فقط مازیار فلاحی و بس... 
فاطمه حسینی نژاد از تهران: احساسی‌ترین خواننده آقا رضای صادقیه. او تمام ابعاد احساسی یک آدم رو میدونه و طوری ترانه میگه که انگار حرفای خود مخاطبه.
ساناز از زنجان: پدر بارون... مازیار! انصافا چند دفعه با آهنگاش خاطره ساختین و گریه کردین؟ دیگه دیره دارم میرم / برام جایی تو دنیا نیست/ به غیر از حس تنهایی / تو حسم چیزی پیدا نیست/ باید باور کنم اینجا / شبیه مرگ تقدیرم/ سکوت من فقط بغضه / دیگه دیره دارم میرم.
یاسمین واله از مشهد: از نظر من خواننده‌ای که تمام جان خود را در این راه صرف می‌کند و شنیدن آهنگ‌های آن احساس خوبی را به من می‌دهد، فقط آقا مازیار فلاحی است.
علیرضا از کرمانشاه: سلام ممنون بابت گذاشتن این نظرسنجی؛ اما خواننده‌ای که لقب سلطان احساس رو یدک می‌کشه مگه میشه با احساس‌ترین خواننده ایرانی نباشه؟ با احساس‌ترین خواننده تاریخ موسیقی ایران مجید خراطهاست و ما هواداران هر چی رو نادیده بگیریم، از کنار حس آقا مجید ساده نمی‌گذریم. با تمام احترام به تمام هنرمندانمون، فقط مجید خراطها.
‌هانیه از رشت: محسن یگانه! احساس فقط حس غم و غصه گرفتن نیست، بلکه آرامش یافتن و احساس خوب گرفتنه که محسن یگانه اینطورین. البته چاوشیم خوبه‌ها ولی نظرسنجیه دیگه: جاست یگانه
علی محمدی از شیراز: همه خواننده‌ها به کنار، احساس مرتضی پاشایی به کنار. با آهنگ نفس و نبض، احساس به همه ثابت شده است.
رضا از تهران: همه خواننده‌ها احساسی هستند ولی اینکه بخواهیم نظرسنجی کنیم به نظر من فقط مجید خراطها، پویا بیاتی، مازیار فلاحی و مرتضی پاشایی می‌توانند تو لیست جا داشته باشند. به طور مثال من خودم طرفدار محسن یگانه‌ام ولی احساس محسن تو خواندن خیلی کمتر از این 4 نفر هست، همینطور خواننده‌های دیگه. البته این نظر شخصی‌ام بود و امیدوارم به کسی برنخورد.
مهتا از کرج: فقط و فقط، بدون شک: مازیار فلاحی
بنیامین طاهری‌راد از یزد: هشت ساله که مجید خراطها سلطان احساس ایرانه و اولین لقب سلطان احساس رو هوادارای مجید براش انتخاب کردن. پس از همون اول تا آخرش، سلطان احساس فقط مجید خراطها
صبا از تهران: تمام خواننده‌ها و طرفدارانشون قابل احترام هستند اما به نظر من کسی که تمام ترانه‌هاشو و آهنگسازی و گاهی تنظیم‌هاشو خودش انجام میده و هنوز بعد از این همه سال، وقتی آهنگ «دروغه» رو میخونه بارون اشکاش جاری میشه، کسی که میگه عزیزترین چیز بارونه و بارونش دخترشه، کسی که همیشه یاد پدرش همراهشه، کسی که برادرش یارشه، از احساس زیادی برخورداره و این آدم کسی نیست جز پدر باران، همون مرد متواضع: مازیار فلاحی 
علی شریفی از اصفهان: سلام و خسته نباشید... اگر بحث به احساسی بودنه ترانه‌هاس، من كسی را می‌پسندم كه مسافرش هنوز جزء یكی از بهترین تراكها در این چند سال بوده؛ من كسی را دوست دارم كه خدانگهدارش هنوز از خاطر كسی نرفته؛ به كسی احترام میگذارم كه به خاطر هوادارانش در سخت‌ترین شرایط كنسرت اجرا می‌كنه؛ كسی كه آلبوم مجازش به نام دیگه می‌رمه... این عزیز احتیاجی به معرفی ندارد؛ فقط لقب سلطان احساس برازنده ایشون میباشد: مجید خراطها
رضا اکبری از کرج: مگه میشه بجز محمد علیزاده کسی دیگری رو گفت؟ فقط فقط فقط محمد علیزاده. همین
شادی از گرگان: باران بر ترانه‌های من بارید و همیشه ی ترانه‌های من شد = مازیار فلاحی. با احترام به تمام خواننده‌های دیگه...
صادق از تهران: در مورد احساسی‌ترین خواننده، تقریبا همه خواننده‌های این نظرسنجی حداقل چند تا آهنگ احساسی خوندن، ولی ما باید دنبال كسی بگردیم كه نسبت به بقیه سرتر باشه. لقب سلطان احساس به دو تن از خواننده‌های خوب كشورمون داده شده، بعضیا میگن بابك جهانبخش و خیلیا مجید خراطها. تو گوگل سلطان احساسو تایپ كنین بهتون میگه كی احساسی‌ترین خوانندس...
امین دهقان از قائمشهر: مطمئنا “رضا صادقی” عزیز... همین... 
شیما از ارومیه: هیچكس نمیتونه جای مازیار فلاحی باشه، چون به همون اندازه كه آهنگاش احساسین، خودشم دریای احساسه...
پریسا از کرمانشاه: خب معلومه دیگه، از اول سلطان احساس کسی نبوده جز مجید خراطها که هیچوقت سبکشو تغییر نداد.
سپهر از تهران: برای همه مشخص هستش که لقب سلطان احساس فقط و فقط و فقط لایق “بابکـ جهانبخش” است و بس.
نازنین از تهران: و صد البته سلطان مشکی پوش و احساسی‌ترین خواننده موسیقی پاپ، رضا صادقی است.
مهدی از سیرجان: فقط فقط فقط مازیار فلاحی... شاید بقیه خواننده‌ها خوش صدا باشند اما اوج احساس رو فقط می‌تونی توی صدای مازیار فلاحی بشنوی.
نیلوفر از تهران: تو نظرسنجی شما جای خالی خواننده‌ی بزرگی مثله فرزاد فرزین به چشم میخوره...
زهرا از تهران: هنوزم با شنیدن بعضی آهنگاش اشکش جاری میشه، امکان نداره تو کنسرتاش احساس نباشه؛ اون کسیه که تو کنسرتش، همه رو سرشار از احساس میکنه؛ اون کسیه که تمام ترانه‌هاش پُر از احساسه؛ مازیار فلاحی که آهنگاش هم پُر از احساس و آرامشه!
رزا از تهران: به نظر من فرزاد فرزین یکی ازخواننده‌های احساسی کشور ماست، اما من اسم ایشون رو توی این نظرسنجی نمی‌بینم! 
محیا از تهران: وقتی مجله‌ی موسیقی به این معتبری اسم یکی از بهترین و قدیمی‌ترین خواننده‌های پاپ ایران رو ننویسه، نمیدونم باید چی کار کنم؟ اسم فرزاد فرزین کجاست؟ این روزها هر خواننده‌ای که دلش خواست و هیچ امتحانیم نداده، اومده شده با احساس‌ترین خواننده‌ی پاپ ایران... یکی میاد همه‌ی آهنگاشو یه جور میخونه! این یعنی احساس؟ احساس یعنی با تمام وجودت، کلمه کلمه‌ی ترانه رو با لحن متفاوتی بخونی... 
مهدی از قرچک: خطاب به طرفداران بقیه خواننده‌ها: شاید شما آهنگای خواننده‌ی محبوب خودتون رو گوش بدین و لذت ببرین، ولی فقط یکبار وقتی حال خوبی ندارین، آهنگای مجید خراطها رو گوش بدین (خصوصا آهنگ فردا) اونوقت معنی واقعی احساس رو میفهمین!
امیرعلی آیت‌اللهی از فارس: بهترین خواننده ایران احسان خواجه‌امیریه، اونم واسه صدای بسیار زیبا و تکنیک بسیار بالا و خوش ذوقیش و خوش‌اخلاقیش. نفر بعدی آقای رضا صادقی هست و بعد شهرام شکوهی.
نیلوفر از تهران: حمید عسکری تنها خواننده احساسی است.
پریسا از تهران: مازیار فلاحی سلطان احساس و پدر باران. کسی که همیشه برای مخاطبانش توی کنسرت‌هاش ارزش زیادی قائله و از اونا تشکر میکنه؛ کسی که کارهایش خیلی آرامش بخشه... 
الهام از تهران: سلام. خیلی ممنون که این نظرسنجی را در مورد احساسی خواندن خوانندگان محبوب ترتیب دادید که خیلی هم مورد توجه قرار گرفته است؛ اما ای کاش اسم تمام خوانندگان رو می‌آوردید تا مشکلی هم پیش نیاید. من خودم هوادار آقای فرزین هستم و با شنیدن تک‌تک ترانه‌ها و آهنگ‌هایی که ایشون خواندن، در لحظات ناراحتیم اشک‌ها ریخته و در لحظات شادی لبخندها زده‌ام. پس من رایم را به آقای فرزاد فرزین می‌دهم. لطفا اسم بقیه‌ی خواننده‌ها رو هم اضافه کنید، ممنون.
صابر علیزاده از مازندران: من نمیدانم چرا پویا بیاتی رو نذاشتین! حرف از تازه کاری باشه که نیست، سال‌هاست می‌خونه؛ مبنای شما برای احساس هرچی باشه، پویا بیاتی رو باید می‌ذاشتید. مرد احساساتی و سلطان ترانه‌های زخمی‌کسی نیست جز پویا بیاتی. کی میگه گریه قشنگه... حیف تو چشات ببارن... روی زخمای ترانه... مرهم اشکو بذارن...
سیروس از تبریز: فقط کافیه به آهنگ «حلقه» گوش بدین بعدش نظر بدید که سلطان احساس کیه؟ بله رو گفتی تموم شد دیگه این آخر کاره، هی میخوام بگم مبارک ولی بغضم نمی‌زاره، هق هقم تبریک من بود من واسه تو، گریه کردم قطره قطره‌های اشکو به تو امشب هدیه کردم... مجید خراطها 
سید جلال از مشهد: سلطان احساس استاد مجید خراطها تنها کسی است که تمامی‌آثارش، از اشعاری که خودش سروده نشات می‌گیرد؛ حالا چی شده بعد از 7،8 سال که لقب سلطان احساس مختص ایشون هست، همه یکباره سلطان احساس شدن!؟ 
امیر از تهران: اگه کسی اجرای زنده ترانه “ستاره” حمید عسکری رو ببینه، دیگه نمیتونه خواننده دیگه‌یی رو با احساس بدونه...
محمد سحابی از بهشهر: آقایون! اگه با سبک کاری و کارهای وسعت صدای ایران استاد علی عبدالمالکی آشنا باشید، می‌بینید که 98% کارهای استاد کاملا احساسی هستش. در ضمن احساسی که علی عبدالمالکی داره، در هیچ کدوم از این خواننده‌ها وجود نداره؛ به همین دلیله که به ایشون علاوه بر لقب وسعت صدای ایران، لقب بغض صدای ایران رو هم دادن.
فرشاد رجبی از تهران: یه سوال دارم از همتون... کدوم یکی از خواننده‌های مورد علاقتون هست که طی سال‌هایی که داره خوانندگی می‌کنه، روی سبک کاری خودش اصرار داشته و فقط با همون سبک همیشگیش جلو رفته و طرفدار جذب کرده؟ کدوم خواننده بگین دیگه؟ پس خواهشا منصفانه رای بدید... سلطان همیشگیه احساس مجید خراطها
امیرحسین از ساوه: همه خوانندگان این فهرست دوست داشتنی هستند، واقعا آدم میمونه به کی رای بده؛ اما به نظر من و با احترام به رای همه ی دوستان... سلطان‌های احساس مجید خراطها و مازیار فلاحی هستند.
محسن از تهران: سه قطب رو به پیشرفت موسیقی ایران افرادی هستند همچون مجید خراطها، محسن یگانه و چاوشی... در باب لقب احساس هم باید گفت آثار مجید خراطها پررنگ‌تر بوده و آهنگ‌های ماندگارتری دارن. تا جایی که من یادم می‌یاد این لقب برای خود مجید خراطها بوده... من آهنگ‌های بابک جهانبخش رو گوش ندادم، محسن یگانه و چاوشی هم کارهای بهتری نسبت به باقی خواننده‌ها دارند. 
شیما از تهران: منو ببخش به خاطرت دوباره چشمام شده خیس... یا مثل من اگه کسی به فکر دردای تو نیس... خودت میدونی که واسم از خودمم مهم‌تری... ببخش که هر شب از توی فکر و خیالم می‌گذری... (مجید خراطها- قطعه آرزو) با اینکه دوستدار شعرهای روزبه بمانی هستم، اما از این شعر مجید خراطها خیلی خوشم اومد. این شعرش غمگین نیست، اما خیلی احساسی و آرامش‌بخشه...
صادق از تهران: من طرفدار مجید خراطها هستم، لیست تقریبا خوبی واسه نظرسنجی طراحی شده، اما دو تا انتقادم داشتم: اول باید علی عبدالمالكی‌ام تو این رقابت می‌بود كه نیست؛ دوم ببینید محسن یگانه صدای خوبی داره، درست، همیشه هم با تیم قوی‌ای كار میكنه، اما ترانه‌هاش و ریتم آهنگاش احساسی نیستن...
امیرعباس رحیمی‌از شاهرود: سلام. بعضی از این خواننده‌ها شاید ترانه‌سرای احساسی باشن ولی خواننده احساسی نیستن! از جمله این افراد میتونم به رستاک حلاج اشاره کنم که البته احترام خاصی برای سبکشون قائلم. به هرحال جای خواننده‌هایی مثل: علی عبدالمالکی، سامان جلیلی، ماهان بهرام‌خان و سیامک عباسی توی این لیست خالیه.
حمید علیپور از تهران: نمیگم بقیه بد هستن... نه... ولی بهترین بودن کار هر کس نیست. سلطان احساس: م ج ی د خ ر ا ط ه ا
نیلوفر از تهران: مازیار فلاحی احساسی‌ترین خواننده‌ی ایرانیه؛ هم گنجینه‌ی احساسه، هم بهترین خواننده‌ی ایرانی. بازم میگم مازیار فلاحی 
مریم از تهران: همشون خوبن؛ بعضی‌ها آهنگاشون خوبه ولی نه همه؛ اما گروه سون (امیر قنادی- آرش قنادی- کیارش پوزشی) همه آهنگاشون پُر از عشق و علاقه و احساسه، سواد موسیقیشونم خیلی بالاست. اگه قراره بهترین رو انتخاب کنیم، من که میگم: گروه سون
محسن از تهران: محسن چاوشی و یگانه این دو جای خود رو دارن... مازیار فلاحی هم همینطور... اما شما خودتون کافیه صدا و ترانه آهنگ‌های سلطان احساس مجید خراطها رو با بابک جهانبخش گوش کنید... قدرت صدا و تحریرهای خاص مجید خراطها سطح خیلی بالاتری داره... امیدوارم همه رفاقت کنن نه دشمنی... 
آروشا از اصفهان: احساسی بودن خواننده‌ها دست هوادارانه و شک نکنین ما از احساساتی‌ترین هواداران دنیاییم که همه دست به دست هم دادیم تا محسن یگانه رای بیاره.
نگین از تهران: فقط و فقط سلطان احساس بابک جهانبخش؛ از کی تا حالا بعضی شدن سلطان احساس!
الهام از تهران: بی‌شک کامران رسول‌زاده. دوستان! کسانی که در عرصه هنر موسیقی و سایر هنرها فعالیت میکنند همگی افرادی پُر از احساس هستند، اما در بین افرادی که واجد شرایط‌ترند “کامران رسول‌زاده” در لیست بهترین‌هاست.
اسماعیل از شیراز: به نظرم رقابت بین محسن چاوشی و مجید خراطها هست! حقیقت اینه كه مجید خراطها تمام آهنگاش احساسیه، به خاطر همینه كه شاید آراش تو نظرسنجی این همه بالا هست! به نظرم اگر قراره لقب سلطان احساس به خواننده‌ای داده بشه، اون خواننده كسی نیست جز استاد محسن چاوشی كه در سبك‌های مختلف عالی كار كرده و گذشته از احساسی خوندن، صدای خیلی قشنگ و پخته و متفاوتی داره. تا دنیا دنیاست فقط محسن چاووشی 
معین از مشهد: کسی که تمام ایران طرفدارشن... متفاوت‌ترین خواننده ایران... آبروی پاپ ایران... حمید عسکری
حیدر عربی از تهران: از قدیم یادمونه که سلطان احساس رضا صادقی بوده و بس. همین...
محمد از مشهد: من طرفدار محسن یگانه‌ام ولی باید قبول کنیم که احساسی‌ترین خواننده ایران مجید خراطهاس، با احترام به هوادارای بابک جهانبخش. همون طور که محسن یگانه یه مدته توو آهنگای شاد موفقتره. بابت نظرسنجی از ترانه ماه تشکر می‌کنم ولی نباید طرفدارای این دو عزیز رو مقابل هم قرار می‌دادید!
محمد از اصفهان: محسن چاوشی یعنی خود احساس. كافیست ترانه‌های دور آخر، سنگ صبور، زخم زبون، پروانه‌ها، عشق دوحرفی، ظهر آتش، غدیر خون، كابوس، پرنده غمگین، متاسفم، بغض، دلتنگ، كجاست بگو و... كه اگه بخوام بگم خیلی زیاد میشن رو گوش كنین تا بدونین احساس یعنی چی! صدای گرم و دلنشین محسن چاوشی با حس آدم ارتباط برقرار میكنه، فقط كافیه چند روز با دقت ترانه‌هاشو گوش بدین تا با احترام به خواننده‌های احساسی دیگر مثل خراطها، پویا بیاتی، مازیار فلاحی و دیگر عزیزان، به اصل پی ببرید.
فاطمه پایداری از کرج: تنها خواننده‌ای که با احساس می‌خواند کسی نیست جز فرزاد فرزین
مونا از تهران: جدا از اینكه لقب بابك جهانبخش سلطان احساسه و واقعا صدای قوی و حس خوبی داره، میتونم احسان خواجه‌امیری رو هم انتخاب كنم كه با آلبوم آخرش واقعا گل كاشت. 
مهدی از رشت: من طرفدار محسن چاوشی هستم اما میخوام بگم چون مجید خراطها همه ترانه‌هاش احساسیه باید ایشون احساسی‌ترین خواننده باشن. محسن چاوشی سبك‌های مختلفو به خوبی تونسته از پسش بربیاد، ولی مجید خراطها همیشه احساسی خونده. پس اول خراطا بعد چاوشی؛ اما کلا در موسیقی پاپ ایران هیچكس قابل مقایسه با محسن چاوشی نیست.
فرزانه از مشهد: من طرفدار فرزاد فرزینم و به نظرم تمام آهنگاشو با احساس میخونه به خصوص آهنگ عذاب و بچه و یه زن؛ ولی چون اسم فرزاد فرزین تو نظرسنجی نیست، من مازیار فلاحی رو با احساس‌ترین خواننده میدونم.
مرضیه از تهران: همه هنرمندای ایرانی قابل احترام هستن و ما حق توهین به آثارشونو نداریم... کاش یه کمی‌ با دید بازتری به قضیه نگاه میکردیم... با کمال احترام به هنرمندای خوب کشورمون مجید خراطها و محسن چاوشی؛ رای من: محسن یگانه است... درضمن بنظرم میزان احساسی بودن اثر مهم نیست، پاک بودن اون احساس مهمه که اینو در آثار محسن یگانه و مازیار فلاحی میشه دید.
محمد مصدق از آمل: من خیلی از این خواننده‌های لیستو دوست دارم و واسه همه خواننده‌ها ارزش قائلم، ولی واقعا میشه بقیه رو با احسان خواجه‌امیری مقایسه کرد؟ اوج احساس رو میشه با آهنگای احسان عزیز تجربه کرد. 
یثنا مهوار از تهران: سلام، با احترام به نظرات همه؛ حرف اول صدا و احساس و ترانه و آهنگ، فقط مازیار فلاحی. مجید خراطها رو فقط یه تعدادی میشناسن ولی به هر كسی بگی مازیار فلاحی، آهنگشو بلد نباشه اسمشو شنیده و میشناسه...
علی از کرج: پس چرا خبری از پویا بیاتی نیست؟ خواننده‌ای که سلطان احساس لقب گرفته! کافیه شما آهنگ “به من رحم کن” از آلبوم بگو سیب رو گوش بدین تا بفهمین احساس یعنی چی!
آرتا از استانبول: سلام. چرا اسم فرزاد فرزین رو تو این لیست نمی‌بینم؟ ما هواداران ایشون به این کار شما اعتراض داریم! آقای فرزین خیلی آهنگاشون با احساسه، مثلا تو آلبوم «شلیک» میشه آهنگ “بچه” یا مثلا آهنگ “عذاب” رو نام برد. با این حال امیدواریم اونی که حقشه ببره، ولی اینم بدونید که ما طرفدارای فرزاد فرزین به کار شما اعتراض داریم.
آرام از تهران: یه درصدم به ذهنتون خط ندین که سلطان احساس کسی جز بابک جهانبخش باشه! سلطان احساس فقط بابک جهانبخش 
صـــــبا از همدان: سلام. دوستان بیایین یه کم منطقی‌تر به قضیه نگاه کنیم... اول اینکه اینجا قرار نیست واسه همدیگه کری بخونیم؛ درضمن این القابی که دارین به خواننده‌های محبوبتون نسبت میدین (کسانی که خود من هم خیلی از کاراشون رو دوست دارم) در واقع اسامی‌ و القابیه که خودشون به وسیله سایت‌هاشون و فضاهای مجازی بین مردم انتشار دادن... و نکته‌ی مهم‌تر اینکه ترانه باید معنی و مفهوم خوبی داشته باشه، نه اینکه به اسم احساسی بودن شنونده رو ناامید کنه... منظور از احساس، حال خوبیه که قراره به ما منتقل بشه. نظرم یادم رفت! مهدی یراحی که به نظرم تو انتخاب ترانه و بقیه موارد عالیه. محمد علیزاده آقای خواننده احساسی با صدایی ناب و شخصیتی والا. همچنین استاد چاوشی بزرگوار، مازیار فلاحی، محسن یگانه، کامران رسول‌زاده، رضای صادقی مهربون و خیلی از خواننده‌های دیگه که کارهای خوبی ارائه دادند و در سطح بهترین‌ها هستند همیشه... تعصبی ندارم و به نظر من بهترین‌ها باید بهترین و برترین بشن...
 

...بازگشت به لیست گزارش ها

شما هم نظر بدهید

Your IP: 3.235.186.94 شهر: نام و نام خانوادگي:


اصفهان سارا
گروه ایهام رضا بهرام و سینا شعبانخانی و سینا سرلک بی نظیر ند و بسیار گوش میدم


تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به مجله ترانه ماه می باشد
هرگونه نسخه برداری از اطلاعات این پایگاه فقط با ذکر منبع مجاز بوده و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت

All rights reserved. Copyright © 2014 by TARANEH MAAH Magazine